Sīkdatnes

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi RICHNET interneta vietnēs.
Sīkdatņu izmantošanas noteikumos RichNET interneta vietnēs (turpmāk - dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana RichNET (SIA RICHNET, vienotās reģistrācijas numurs: 41503030953, juridiskā adrese: Raipoles ielā 4-6, Daugavpils, LV-5422, klientu apkalpošanas tālrunis 29797877 un 29820679, e-pasta adrese: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.) mājaslapā: www.richnet.lv un citās RichNET interneta vietnēs (turpmāk - RichNET vietnes vai mājaslapas), norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām. 

Kas ir sīkdatnes? 

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. 

Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. 

Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas. 

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, RichNET izmanto obligātās, funkcionālās, analītiskās un mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes. 

Obligātās sīkdatnes 

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā, pielēgšanos profilam vai pakalpojuma pieteikšanu. 

Šīs sīkdatnes tiek glabātas lietotāja iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma. 

Funkcionālās sīkdatnes 

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. 

Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi. 


Analītiskās sīkdatnes 

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni.

 Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarot to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. 

Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā, saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem, pārvalda trešās personas - datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Adwords. 

Mērķa (reklāmas) sīkdatnes 

Mērķa (reklāmas) sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus RichNET vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. 

Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. 

Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi. 

Kādiem mērķiem (nolūkiem) RichNET izmanto sīkdatnes 

RichNET izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi: 
  • nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti; 
  • pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem - tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam; 
  • iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu - apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.; 
  • lietotāju autentifikācijai; 
  • gadījumā, ja lietotājs ir RichNET pakalpojumu klients, lai parādītu lietotāja vajadzībām pielāgotus pakalpojumus un piedāvātu citu RichNET radītu vai izplatītu saturu un piedāvājumus, apmeklējot RichNET mājaslapas.
 Cik ilgi tiek glabātas sīkdatnes 

Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas. 

Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un EEZ. 

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana 

Apmeklējot RichNET vietnes un mājaslapas, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. 

Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad to informācija tiek nodota trešajai personai, un tiem piekrīt. Attiecīgi, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. Ja izmantojot vietni vai mājaslapu lietotājs noslēdz līgumu - sīkdatņu apstrāde vajadzīga līguma izpildei, kas noslēgts ar lietotāju vai, lai RichNET izpildītu savu likumisku pienākumu vai īstenotu leģitīmas intereses. 

Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes un mājaslapas pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama.